Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej to międzynarodowy mityng lekkoatletyczny, organizowany od 2009 roku dla uczczenia pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej. Wydarzenie jest sposobnością do sportowych rozgrywek lekkoatletów z całego świata, ustanawiania nowych rekordów, a także promocji lekkiej atletyki w Polsce. Doskonałe warunki stadionu, doskonała organizacja oraz nazwiska czołowych sportowców na listach startowych powodują, że Memoriał staje się coraz bardziej cenioną i poważaną imprezą sportową. W 2022 roku wydarzenie stało się pierwszym w historii polskim mityngiem należącym do cyklu Diamentowej Ligi, najbardziej prestiżowej serii mityngów lekkoatletycznych na świecie, na stałe wpisując się w to wydarzenie.
Zobacz więcej: https://memorialkamili.pl/diamentowa-liga/