Top 5 horrorów na wielkim ekranie

main-qimg-e162499234db64f5844b15f52b6df82b-cKino grozy na tą chwilę to rzeczywiście wiele ciekawych produkcji, pośród których można szukać dla siebie idealnych propozycji. Warto sobie powiedzieć, że od samego początku takie właśnie produkcje budziły duże zainteresowanie i dlatego nie ma się co dziwić, że producenci chcieli to wykorzystywać i takie filmy rzeczywiście cieszyły się sporym zainteresowaniem. Niektórych przyciągają właściwie jak magnes i okazuje się, że liczba tych zwolenników cały czas rośnie. Dlatego warto powiedzieć o tych najlepszych produkcjach kinowych, które potraktować można jako filmy grozy. Co sprzedawało się najlepiej i budziło największe zainteresowanie? Na ten temat postaramy się właśnie coś więcej powiedzieć.

Najlepsze filmy grozy w historii – co znajdziemy na liście?

Koszmar z ulicy Wiązów
Kino ma swoja specyfikę i trudno będzie wyobrazić sobie to kino bez pewnych istotnych postaci i kultowych scen, podobnie będzie również, gdy chodzi właśnie o kino grozy. Trudno będzie sobie wyobrazić to kino bez postaci Freddy’ego Kruegera, który ma wokoło siebie pewne uniwersum. To morderca kultowy, który zabija we śnie nastolatków z uśmiechem na ustach. Film od razu po premierze stał się wielkim hitem i budował wielkie zyski dla jego producentów. dlatego nie ma się co dziwić, że dostajemy całą serię filmów. Często łączono go również z innymi mordercami w zupełnie innych historiach. Ostatnie obecnie Koszmar z ulicy Wiązów to coś na kształt produkcji kultowej, która wpisuje się w symbole amerykańskiej popkultury i stanowi również pewne źródło inspiracji dla twórców o różnych gatunkach.
Omenpobrany-plik-5
Filmy, które dotyczą demonicznych dzieci to właściwie dodatkowa kategoria filmów, jeśli tak można to określić. Jednak to Omen pośród tych filmów rzeczywiście najważniejszy. Na czele stawki znajduje się nie tylko ze względu na swoją fabułę, ale również i otoczkę. Wokoło historii demonicznego dziecka będącego uosobieniem szatana narosło wiele różnych historii i legend. Mowa o ginących w tajemniczych okolicznościach członkach ekipy. Aktor wcielający się w postać Damiena miał być prześladowany przez całe życie przez trzy szóstki. To wszystko sprawiło, że ten film został kultową produkcją, zasłużył sobie na takie miano ze względu na fabułę, dobrą grę oraz bardziej dobrze zorganizowaną muzykę, która podkreśla charakter filmu. Jest to przykład produkcji, którą można pokazać, że dzieci nie są takie słodkie.
Psychoza
Alfred Hitchcock to osoba, której nie będzie trzeba nikomu przedstawiać, jeśli tyko ktoś jest miłośnikiem kina. Autor wielu uznanych filmów, jest szczególnie pamiętany dzięki jednemu z nich. Psychoza to film, który był nakręcony właściwie za grosze i bez udziału światowych gwiazd kina. Okazał się jednak wielkim sukcesem tego właśnie reżysera, który jednak na swoje uznanie musiał czekać. Dziś to lider wśród różnych filmów grozy. Doskonały popis psychologicznej gry, fabuły, która jest oddana idealnie przez reżyserską dokładność autora. Dodatkowo również świetnie zorganizowany scenariuszowy wdzięk, który doprowadził do tego, że wśród miłośników horrorów jest to rzeczywiście hit już od lat.
the-omen-4Coś
John Carpenter to twórca, o którym będzie można powiedzieć, że jest utalentowany, potrafi się odnaleźć w różnorakich estetykach. Ma na swoim koncie Halloween a ma również produkcję, która jest inspirowana poprzez kino sci-fi. Do tego drugiego grona filmów zaliczyć możemy między innymi właśnie film Coś, który mimo, że ma już 30 lat nadal jest bardzo chętnie wybieranym wśród kina grozy. Śledzenie losów naukowców mordowanych w bazie badawczej na Antarktydzie rzeczywiście do dnia dzisiejszego budzi strach. Efekty specjalne mimo, że mają tak wiele lat nadal dobrze wyglądają, a klimat grozy będzie nas trzymał w napięciu od samego początku do końca.
Lśnienie
To taki film, którego akurat autor pierwowzoru w postaci książki a więc Stephen King nie do końca uznaje i traktuje jako nieudaną adaptację. Jednak jakby wbrew niemu ten właśnie film zdołał odnieść wielki sukces i to nawet mimo licznych rozbieżności z książką. Lśnienie to przede wszystkim taki film, który ma okazję do tego, by bronić się swoim klimatem scenariuszem i do tego również doskonałą grą aktorską. Mamy tam klimat, który po upływie aż tylko lat nadal może być odbierany, jeśli chodzi o filmy grozy i dlatego nie ma się co dziwić, że cały czas mówi się o tym, że Lśnienie to produkcja wyjątkowa, która na lata będzie w kanonie najlepszych filmów grozy jakie były wyprodukowane. Okazuje się, że do tego filmu widzowie bardzo chętnie wracają i jest to produkcja kultowa, która mimo, że już znana oglądana zawsze z niemniejszym zainteresowaniem niż to się działo wcześniej.
Filmów grozy jest wiele, jednak najlepsze produkcje to filmy, które na zawsze są w pamięci widzów, filmy, które były w stanie wybudować sobie tak silną pozycje na kinowym rynku.