Najlepsze horrory książkowe

candyman-1992-_166252-fli_1406718678Jesteśmy przekonani, że na świecie jest bardzo wielu miłośników horrorów. Dlatego nie ma się co dziwić, ze książek w takim charakterze powstaje bardzo wiele podobnie jak produkcji filmowych. Najczęściej z wygody sięgamy właśnie po filmy, jednak może to błąd i dobrze byłoby przeczytać jakąś ciekawą książkę, która będzie w stanie trzymać nas w napięciu? Jeśli macie takie przygotowanie to mamy dla Was zestawienie, w ramach którego podpowiemy coś więcej na temat tych dostępnych horrorów na jakie można się obecnie zdecydować, a jesteśmy przekonani, ze dobrych książek na literackim rynku nie brakuje. Jeśli będziecie szukać czegoś do przeczytania zachęcamy do poznania poniższego zestawienia.

„Panowie Salem” Rob Zombie, B.K. Evenson

Książka, która przeniesie Was w czasy baroku, gdy pod koniec XVII wieku grupa kobiet odprawia satanistyczne rytułały i sprzedaje swoje dusze diabłu. Wszystkie uczestniczki rytuałów zostają schwytane jednak jedna z nich poprzysięga zemstę. Przenosimy się do czasów współczesnych, gdy jedna z młodych djek puszcza na stacji radiowej muzykę z przesyłki zespołu Panowie Salem, który nikomu nie jest znany. Po tej muzyce demony zostają zbudzone a z uśpienia a miasto ogrania szaleństwo.

freddy-krueger ”Dracula” BramStoker

To oczywiście prawdziwa klasyka tego typu literatury. Opowieść o hrabim Draculi przenosi nas na koniec XIX wieku, gdy młody prawnik Jonathan Haker pojawia się w Transylwanii by sprzedaż posiadłość w Londynie właśnie Draculi. Na miejscu jednak wszyscy na jego nazwisko czynią znak krzyża zaś Haker odkrywa, że sprawa związana ze starym zamczyskiem jest wyjątkowo tajemnicza. Sam arystokrata wydaje się być dziwny, czujemy, że nieco demoniczny. Książka oczywiście jest wielkim hitem już od lat, gdy chodzi o literaturę horrorów i na pewno warto będzie ją polecić wszystkim miłośnikom mocnej literatury.

e2862267965d0992d1de70bc77a1bf45„Duchy przeszłości” Wendy Webb

Książka, która przeznaczona będzie przede wszystkim dla miłośników literatury od duchach przenosi nas do świata wyimaginowanego, w którym okazuje się, że duchy pojawiają się na każdym kroku. W trakcie wejścia głębiej w fabułę książki bardzo szybko zobaczymy, że tajemnic jest jeszcze więcej niż w ogóle można było się spodziewać. Książka jednak jest w stanie wzbudzić zainteresowanie czytelników właśnie z tego powodu, że jej fabuła aż tak rozległa będzie w jakiś sposób jednak na koniec tej książki spinać się w jedną całość. Jednak książka na pewno będzie dobra dla tych, którzy mają stosunkowo mocne nerwy i będą w stanie poradzić sobie z taką literacką pozycją, która ma swój specyficzny charakter.

”Pan na Wisiołach. Mroczne Siedlisko” Piotr Kulpa

W zestawieniu mamy także miejsce dla książki autorstwa polskiego. Jeśli chodzi o literaturę tego typu polscy autorzy zaczynają się coraz bardziej rozwijać i mają rzeczywiście kilka udanych propozycji, na które można wskazać i wśród nich nowa książka Kulpy. Mieszczuch przenosi się na wieś, gdzie oczekuje w końcu sielskiego życia razem ze swoją rodziną. Jednak okazuje się, że ta teoretycznie spokojna wieś taką wcale nie jest i kryje w sobie bardzo wiele różnych tajemnic. Ich rozpoznanie nie jest jednak proste, a niestety prowadzi wyłącznie do wielu wydarzeń tragicznych.

Dom na Wyrębach Stefan Dardyghost

To kolejna propozycja literatury utrzymanej w podobnej formie co ta wcześniejsza wspominana książka, a więc przenosimy się na wieś, która wygląda na sielską, jednak okazuje się być siedliskiem tajemnic i zdarzeń, które są właściwie niewytłumaczalne. Nowa książka, którą ma dla nas Stefan Dardy jak dla nas jest przede wszystkim świetną powieścią w klimacie Kinga i dlatego czyta się ja od początku do końca tak dobrze z tak wielkim zainteresowaniem i pasją. Może nie wszystkim się spodoba, ale sam klimat jest tutaj zacny. Rzeczywiście czytając tą książkę trudno ocenić co wydarzy się dalej i dzięki temu rzeczywiście zasługuje ona na wiele pozytywnych recenzji, wszystkie te, które ostatnio się pojawiają.

Biała wiedźma Adam Zalewski

Zalewski ma już na swoim koncie kilka naprawdę udanych horrorów, które zebrały wiele pozytywnych ocen. I trzeba sobie powiedzieć, że również przeniesienie książek do amerykańskiej rzeczywistości wyszło mu na dobre. To co dostajemy do ręki w tej książce to rzeczywiście świetna propozycja, która może czytelnikom przypaść do gustu. Biała Wiedźma to rzeczywiście propozycja udana, dopracowana, w której nie wiemy do końca co się wydarzy. Przenosimy się do małego miasteczka na amerykańskiej prowincji a tam rozpoczynają się masakry, których nikt nie mógł się spodziewać. Morderstwa dokonywane siekierą przerażają, ale są początkiem czegoś jeszcze gorszego.

Marcin Mortka „Miasteczko Nonstead”

Nieco skandynawski klimat sprzyja dobrym horrorom i wydaje się, że Marcin Mrotka to wykorzystywał właśnie w tej nowej książce. Przenosi nas do świata, którym główny bohater również jest twórcą książek, które mają trzymać w napięciu. To co było dla niego podstawą zysków i sławy staje się również jego przekleństwem. Okazuje się, zę w jego życiu zaczyna się dziać coś złego i nie do końca wie dlaczego tak się dzieje. Dobry horror, który rzeczywiście trzyma w napięciu od początku do końca a więc może zasługiwać na pozytywną ocenę. Dla miłośników autorów ze Skandynawii na pewno będzie to udana propozycja i warto się na nią zdecydować.
Zestawienie przedstawia kilka książek w tonie thrillerów, horrorów, które są oczywiście wybrane na zasadzie decyzji suwerennej podjętej po rozważeniu tego co akurat nam się podoba. Wiadomo, że, jeśli chodzi o książki to co by nie powiedzieć chodzi jednak o indywidualny gust i trudno tutaj komuś coś narzucać, ale może po przeczytaniu jednej z nich sami uznacie, że podobny literacko rynek Wam odpowiada i dalej będziecie również po te podpowiedzi sięgać.