Creepypasta

images-1Nie brakuje miłośników horrorów oraz thrillerów, którzy starają się promować właśnie takie opowiadania i na każdym kroku je powtarzają. Jeśli chodzi o tą nową formę to przykładem jest tutaj Creepypasta. To bardzo krótka opowieść, w ramach której będzie zależało komuś na przestraszeniu drugiej osoby. Te opowieści są przekazywane przez internet i tam właśnie można się z nimi spotkać. Najczęściej są to bardzo krótkie sformułowania, które mówią o jakieś osobie czy wydarzeniu.

Czego się boimy i dlaczego?
To, że obecnie creppypasty są bardzo modne i chętnie powtarzane pewnie każdy już wie. Dlatego nie ma się co dziwić, że na ich podstawie tworzy się między innymi gry, można również zobaczyć, że te historie właściwie nieustannie się mnożą. Osoby, które zajmują się ich tworzeniem mają dla nas coraz więcej takich właśnie opowiastek. Może niektórych to bulwersować, innych zaskakiwać, ale tak to właśnie wygląda. Ciekawych pomysłów na takie opowiadania obecnie nie brakuje. Jeśli zajrzycie na stronę polakwczechach.pl możecie znaleźć tam wiele ciekawych inspiracji, gdy chodzi o turystyczne wyjazdy do Czech to fajna opcja, ponieważ dzięki temu będzie można coś atrakcyjnego zobaczyć. Jakie to ma znaczenie dla miłośników strasznych historii, a mianowicie takie, że mamy ciekawe miejsca, które mają mroczną historię, i które mogą stać się przyczynkiem do powstania nowych historii. Zaglądając natomiast na aron-studnie.pl zobaczycie coś ciekawego o budowie studni, a do krótkiej przerażającej creppypasty ciekawie przygotowana studnia również może się nadać.

Bój się Slender Man

Takim przykładem Creepypasty będzie opowiadanie o Slender Manie, który znajduje się w lesie i porywa dzieci. Człowiek bez twarzy był przykładem pierwszej tego typu opowieści z internetu. Obecnie takich historyjek pojawia się już bardzo wiele i są one między innymi przekazywane za pomocą portali społecznościowych i tam właśnie najczęściej będzie się można z nimi spotkać.

Poważne niebezpieczeństwo

Oczywiście Creepypasta  to zawsze historia fikcyjna, ale jak wiadomo ludzie są różni co pokazał przykład z Wietnamu, gdzie dwie dziewczynki prawie zadźgały nożem inną dziewczynkę uważając, że kazał im to zrobić Slender Man. Gdy te opowieści przenosić się będą do świata rzeczywistego i ludzie zaczną je traktować na poważnie może się pojawić znaczące niebezpieczeństwo, ponieważ tak naprawdę nie będzie wiadomo czego po innych się spodziewać. To co miało być formą dobrego humoru i zabawy, może w pewnych sytuacjach prowadzić nawet do poważnych niebezpieczeństw.